0
AdmiralBet ABA Liga

Košarkaši Crvene zvezde DIVA zauzeli su poslednje mesto na prijateljskom turniru odigranom u Sofiji.

Još jedan poraz Zvezde u Bugarskoj

Objavljeno: 15.09.12 u 19:10

U drugoj utakmici na turniru u Sofiji izabranici Milivoja Lazića su poraženi od Lukoila sa 85:75.(20:22, 23:18, 17:25, 15:20)

Utakmica je obilovala serijama poena i velikim oscilacijama u igri oba tima. Na poluvreme je Zvezda trojkom Smiljanića u poslednjoj sekundi otišla sa prednošću od tri poena 40:43. U poslednjoj četvrtini crveno-beli su imali dosta problema u odbrani i posle jedne trojke na dva i po minuta do kraja, Lukoil je stekao najveću prednost u meču (83:72). To je bilo nedostižno za igrače Zvezde i bugarski tim je odneo pobedu. U timu Zvezde najbolji su bili Almond sa 15 poena i Katić sa 13.

Crvena zvezda DIVA – Lukoil Akademik 75:85 (20:22, 23:18, 17:25, 15:20)

Crvena zvezda DIVA:  Almond 15, Rakočević  10, Braun 4 (12sk), Cvetković  9, Savović  5, Simonović, Katić  13 (5sk), Subotić  7, Čović 6, Radivojević  1, Mitrović, Smiljanić 5

Lukoil  Akademik:  Grin 15, Hit 8, Abukar  16, Stojkov 5, Banev, Votkins 6 (6sk), Avramov  19, Veselinov  4, Masamba  5, Marinov  2, Kolev  4, Grozev