Ko to kaže da ne možemo da damo gol? Šest komada Velsu za pobedu!

Objavljeno: 11.09.12 u 22:26

Reprezentacija Srbije došla je do prve pobede pod vođstvom Siniše Mihajlovića, a
na stadionu Karađorđe poražen je Vels u drugom meču kvalifikacija za SP.Sjajno su
odigrali orlovi ovaj duel, sa mnogo više žara, ofanzivnije i što je najvažnije efikasnije.
Vels je savladan sa 6:1 (3:1), pa Mihajlović i čitava srpska javnost mogu da budu
zadovoljni.
Siniša Mihajlović je u odnosu na meč sa Škotskom napravio tri izmene – umesto
Mijailovića, Lazovića i Ninkovića zaigrali su Fejsa, Tadić i Lazar Marković. Sastav Srbije
je od prvog minuta izgledao ovako: Stojković, Ivanović, Biševac, Nastasić, Kolarov,
Fejsa, Ignjovski, Đuričić, Tadić, Zoran Tošić, Lazar Marković.
Selektor Velsa Kris Kolman zamenio je samo jednog igrača u odnosu na duel sa
Belgijom i to zbog suspenzije, pa su gosti počeli meč u sastavu: Majhil, Ganter, Metjuz,
Edvards, Blejk, Vilijams, Alen, Čurč, Morison, Remzi i Bejl.
Odličan početak reprezentacije Srbije, videlo se da postoji veća želja kod orlova, da će
igra biti ofanzivnija, kretnja je vidljivo bila bolja, kao i oslobađanje od lopte maltene svih
igrača.
To se isplatilo! Prvu šansu imao je Nastasić posle korenera, ali je pogodio Đuričića
posle udarca glavom. U 14. minutu Srbija vodi! Dosuđen je slobodan udarac posle
prekršaja nad Ivanovićem, a loptu je uzeo Aleksandar Kolarov. Iz slobodnjaka levi bek
Mančester Sitija šalje loptu u mrežu za vođstvo Srbije!
Samo devet minuta kasnije na semaforu stoji 2:0! Opet odlični Kolarov kreće napred,
dosta konfuzna reakcija odbrane Velsa, lopta ostaje kod našeg levog beka, do nje na
kraju dolazi Zoran Tošić i sprovodi je u mrežu.
Ali ne može nikada sve da ide glatko kada je reprezentacije Srbije u pitanju. Slobodnjak
za Vels, šutira Bejl, a Stojković potpuno nerezonski kreće u ugao koji je pokrivao živi
zid… Lopta ide u njegov ugao, 2:1… Kreću i zvižduci sa tribina na račun golmana
Partizana i skandiranje bivšem golmanu Voše, Željku Brkiću. Dokle će orlovi primati
ovakve golove?
Ali da se navijači ne nerviraju do poluvremena pobrinuo se Filip Đuričić! Dobio je loptu,
prevario čuvara i savladao Majhila za 3:1! I posle neka se priča da ne možemo gol da
damo… Pet mečeva jedan gol, a sada za poluvreme tri.
Iako vodimo sa 3:1, poluvreme se završava pesmom navijača: “Tole, lopove…”
Mihajlović na poluvremenu ništa nije menjao, dok je selektor Velsa izvršio dve izmene
umesto Metjusa i Edvardsa, ušli su Rikets i Von.
A u 55. minutu meč je rešen! Srbija dolazi do vođstva od 4:1, posle sjajnog napada po
desnoj strani Branislav Ivanović je zavrnuo na osam metara za Dušana Tadića koji daje
svoj prvi gol za nacionalni tim! Posle Kolarova i Đuričića prvi gol daje i Tadić, verovatno
najbolji igrač na ovom susretu. Prija mu teren na kome je nekada i igrao…
Prvu izmenu Mihajlović pravu u 70. minutu kada odličnog Tošića, koji je bio mnogo
bolji nego protiv Škotske, menja Miralem Sulejmani. U isto vreme treća izmena u Velsu
Alema menja King.
Srbija je utakmicu rutinski privodila kraju, stvorila još ekoliko prilika, a u 80. minutu u
strelce se upisuje i Branislav Ivanović. Oduzeta lopta na 20 metara, lopta dolazi do
Baneta koji udarcem po zemlji sa nekih 18 metara postiže peti pogodak za Srbiju!

U 85. minutu novi sjajan udarac Ivanovića, jedva brani Majhil… Sledi nova izmena u
slekciji Srbije, Ignjovski ustupa mesto Mijailoviću, a pre toga je u igru ušao i Dejan Lekić
(zamenio Đuričića).
U 90. minutu za potpunu katastrofu Velsa pobrinuo se Sulejmani, koji je šutirao sa
20-tak metara, lopta zakačila Gantera i završila u mreži. Spektakl na Karađorđu,
iznenađujućih šest golova selekcije Srbije!
Mihajlović je uspeo da sprovede mnoge svoje ideje u delo na ovom meču, videli smo
jednu potpuno drugu selekciju Srbije, bržu, jaču, efikasniju, sa jasnom namerom šta i
kako treba da se uradi. Savladan je Vels sa 5:1, ali prava iskušenja tek dolaze… Dueli
sa Belgijom i Hrvatskom… Ali o tome nekom drugom prilikom. Sledeća dva meča Srbija
igra 12. i 16. oktobra protiv Belgije na domaćem terenu i zatim sa Makedonijom u