in ,

Opet Nole vs Delpo

Novak Đoković će u četvrtfinalu US Open-a igrati protiv Huana Martina Del Potra, koji mu je na Olimpijskim igrama u Londonu „ukrao“ bronzanu medalju. Sjajni Argentinac je savladao Endija Rodika sa 3:1 (6:7, 7:6, 6:2, 6:4) i tako penzionisao legendarnog Amerikanca koji je najavio da mu je ovo poslednji turnir u karijeri.

Odlično je Rodik počeo meč, došao i do vođstva u setovima, ali je Del Potro bio maksimalno koncentrisan, nije dozvolio protivniku da dođe do 2:0 već je drugi set dobio u taj-brejku i to je bilo ključno. Rodik je pao posle izgubljenog drugog seta, pa je Argentinac sa ubedljivih 6:2 rešio treći set u svoju korist, da bi u poslednjem setu jedan brejk bio dovoljan Delpu za trijumf.

Videćemo hoće li se Novak Đoković osvetiti za poraz na OI ili će Del Potro postati Noletova noćna mora…