0

A2 LIGA: Radnicki lako preko Triglava

Objavljeno: 12.10.19 u 21:27

U petom kolu Regionalne A2 lige, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca lako su došli do planirane pobede nad slovenačkim Triglavom iz Kranja, na svom bazenu, ubedljivim rezultatom 22:9, zadržavši tako maksimalan učinak.

Trener domaćih, Uroš Stevanović, odlučio je da odmori trojicu ključnih igrača – kapitena Nikolu Tomaševića, Francuza Gijoma Dina i reprezentativnog golmana Lazara Dobožanova, ali je i takav kombinovani sastav bio prejak za najbolji slovenački tim.

Od samog starta ređali su se golovi kao na traci, pa je domaćin već početkom druge deonice došao do dvocifrene prednosti, neuobičajenim rezultatom – 10:0.

Gosti su do prvog pogotka došli tek posle 12 minuta igre, pogotkom sa igračem više Popovića, posle nekoliko odličnih odbrana Stefana Todorovskog, koji je na pravi način odmenio Dobožanova. Slovenci su odmah zatim došli i do drugog gola, pošto je Verbić realizovao kontranapad (10:2), a na drugoj strani Lukić je postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 11:2.

U nastavku susreta Kragujevčani su imali do tada maksimalnih „plus 11“ (14:3), ali su onda stali i dozvolili protivniku da serijom 6:1 dođe do „minus šest“ na startu poslednje deonice (15:9), u kojoj je mrežu domaćih čuvao debitant Radosav Virijević, prvi golman kadetske reprezentacije Srbije. Radnički je potom ponovo dodao gas i serijom 7:0 stigao do najveće prednosti od 13 golova, kojom je i završena utakmica.

Najefikasniji bio je Nikola Lukić sa šest golova, dok su po tri dodali Filip Janković i Danil Frolov. Narednog vikenda Radnički gostuje ekipi Katara, u Budvi.

Radnički – Triglav 22:9 (7:0, 4:2, 4:5, 7:2)

KRAGUJEVAC – Bazen SPD „Radnički“. Gledalaca: 300.

RADNIČKI: Virijević, Branković 1, Stanojević 2, Janković 3, Toholj 2, Frolov 3, Lobov, Tanasijević, Panić 2, Radovanlija 2, Lukić 6, Đorđević, Todorovski, Pljevančić 1. Trener: Stevanović.

TRIGLAV: Sujica, Popović 3, Pušavec 1, Matić 1, Sokler 1, Gostić, Mikoletić, Paunović, Vončina, Justin 1, Županić, Bečić 1, Kos, Verbić 1.