0

SP U VATERPOLU: Italija je novi prvak sveta

Objavljeno: 27.07.19 u 13:42

‘Azuri’ su u finalu bili bolji od Španije, a prethodno je bronzanu medalju osvojila reprezentacija Hrvatske.

Grčka je pobedila u borbi za sedmo mesto, Srbija Australiju u meču za peto, a u okršaju za bronzanu medalju Hrvatska je bila bolja od Mađarske.

Sve to je bilo uvod u veliko finale u kom su se sastali Italija i Španija, ali je ceo meč protekao u dominaciji ‘azura’ koji su slavili sa 10:5 (2:2, 3:1, 3:1, 2:1).

Neizvesnosti je bilo u prvoj četvrtini, dok je ‘furija’ još držala korak za Italijanima, ali je već od drugog kvartala utakmica išla samo u jednom smeru.

Italija je stekla dva gola prednosti na poluvremenu, a onda u trećoj deonici stigla do 7:3, kasnije i 8:4. Nije više bilo rezultatske neizvesnosti i zasluženo su stigli do krova planete.