0
Američki fudbal

OTVORENA SEZONA AMERIČKOG FUDBALA: Ubedljiv start kragujevačkih ‘Veprova’

Objavljeno: 31.03.19 u 09:25

U premijernom susretu Prve lige Srbije, Kragujevac Wild Boarsi ubedljivo su savladali ekipu Jagodina Black Hornetsa, rezultatom 49:22 (21:8, 28:6, 0:0, 0:8), na terenu u Badnjevcu gde su bili domaćini.

Najtrofejniji srpski tim i trostruki uzastopni prvak Srbije, imao je start iz snova, predvođen fantastičnim američkim trkačem Nikom Lasejnom, koji je na debiju upisao čak četiri tačdauna. Njegov sunarodnik, Džejk Sison, sa end zonom je spojio hvatače Pedra Medičija i Stefana Đurića, a trčanjem se tačdauna domogao i Mihailo Novaković.

Sve poene Kragujevčani su postigli u prvom poluvremenu, posle kog je zbog prevelike razlike od 35 poena (49:14) na scenu stupio mercy rule, pa se vreme do kraja meča nije štopovalo.

U nastavku susreta domaći su promešali karte, šansu pružili i mlađim igračima, ali su uprkos tome u oba napada stizali do crvene zone. Međutim, nije im pošlo za rukom i da poentiraju,  dok su na drugoj strani Stršljenovi u samom finišu ublažili poraz.

Sva tri tačdauna Jagodinci su postigli nakon pasa Kristofera Poupa, koji je dva puta proigrao Bogdana Pavlovića i jednom Aleksandra Janićijevića.

Narednog vikenda Kragujevčani će gostovati ekipi Plavih zmajeva, u Beogradu, dok Jagodinci gostuju Inđija Indiansima.

Kragujevac Wild Boars – Jagodina Black Hornets 49:22 (21:8, 28:6, 0:0, 0:8)

BADNJEVAC – Gledalaca: 300.

Kretanje rezultata:
7:0 Nik Lasejn trčanje 8 jardi. Petar Goić PAT
14:0 Lasejn trčanje 17 jardi. Goić PAT
14:8 Kristofer Poup pas 20 jardi ka Aleksandru Janićijeviću. Bogdan Pavlović za dva.
21:8 Džejk Sison pas 35 jardi ka Pedru Medičiju. Goić PAT
28:8 Sison pas 1 jard ka Stefanu Đuriću. Goić PAT
35:8 Lasejn trčanje 3 jarda. Goić PAT
35:14 Poup pas 66 jardi ka Pavloviću, neuspešno za dva.
42:14 Mihailo Novaković trčanje 8 jardi. Goić PAT
49:14 Lasejn trčanje 2 jarda. Goić PAT
49:22 Poup pas 10 jardi ka Pavloviću. Vanja Radivojević za dva