0
U pripremi

BUNDESLIGA: Verder i Ajntraht nastavili sjajno popodne

Objavljeno: 26.01.19 u 21:15

Fudbaleri Verdera iz Bremena i Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su nerešeno, 2:2 u poslednjem meču današnjeg programa nemačke Bundeslige.

Nije lako bilo igračima timova iz Bremena i Frankfurta jer su na teren izašli nakon što je na ostalim mečevima „palo“ u proseku po četiri gola, ali nisu razočarali. Naprotiv.

Odličan fudbal, četiri gola i podela bodova na kraju je možda i najpošteniji ishod.

Prvo poluvreme nije obilovalo prilikama ali jeste tempom, a Maksimilijan Egeštajn je najavio dobar meč u 27. minutu, kada je odličnim prodorom kroz tri defanzivca Ajntrahta izludeo goste i lako zatresao gol rivala.

Ante Rebić je u 35. minutu prelepim potezom obezbedio sebi poziciju za šut, uputio udarac – Pavlenka je nemoćan, 1:1.

Nije bilo promena u završnihdeset minuta prvog, kao ni u prvih sedam minuta drugog poluvremena, a onda je Maks Kruze uputio pas u prostor, Harnik ispratio i pogodio – 2:1 za Verder.

Pošto su domaći poveli, na teren je u dresu Ajntrahta istrčao Mijat Gaćinović, Verder se povukao, a gosti kaznili preko Sebastijena Alea, koji je realizovao penal dosuđen nakon što je Augustinson rukom igrao u kaznenom prostoru Verdera.

A potom su „pali gardovi“. Pljuštali su napadi sa obe strane, mogle su obe ekipe do pobede, odličnu šansu imao je Luka Jović nakon akcije Kostića i asitencije Alea, no reprezentativac Srbije je zakasnio dovoljno da lopta ne završi u mreži.