0

SP U RUKOMETU: Španija ipak prejaka za Brazil, Norvežanima ‘skandinavski derbi’

Objavljeno: 21.01.19 u 20:59

Pobeda nad Hrvatskom dala je Brazilcima veru da mogu do iznenađenja i protiv Španije, ali za drugi podvig nisu imali kvaliteta – 36:24 u korist „crvene furije“.

Sam početak meča pripao je Špancima, koji su u uvodnim minutima napravili razliku, imali i prednost od 10:3, pa su rutinski odigrali ostatak meča. Jedino što su Brazilci uspeli jeste da smanje na „-4“, ali je Španija uspela da na poluvreme poveća razliku za još dva gola, a početkom drugog dela zaigrali su još angažovanije i nošeni Soleom, koji je postigao šest golova, stigli do trijumfa.

U grupi F Norveška je protiv Švedske slavila 30:27, čime su se izjednačili na tabeli sa po šest bodova, a Dansku, koja ima isti broj bodova, tek očekuje utakmica sa Egiptom.

Joendal je 11 puta zatresao mrežu Šveđana, a za Švedsku je Vane prednjačio sam pet pogodaka.