0

BRILJIRALA: Prva pobeda Šifrin u Kortini

Objavljeno: 20.01.19 u 15:31

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobedila je danas u superveleslalomu u italijanskoj Kortini d’Ampeco, trci u okviru Svetskog kupa.

Šifrin je do pobede stigla vremenom 1:22,48. Ovo je prva pobeda Amerikanke u Kortini.

Drugo mesto osvojila je skijašica iz Lihtenštajna Tina Vajrater, koja je za pobednicom zaostala 0,16 sekundi, dok je treća bila Austrijanka Tamara Tipler sa zaostatkom od 0,18 sekundi.

Američka skijašica Lindzi Von, koja je u Kortini slavila 12 puta, nije uspela da završi trku.

Šifrin je prva u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 1.494 boda, dok je Slovakinja Petra Vlhova druga sa 898.