0

SP: Orlovi savladali Bahrein u borbi za plasman od 17. mesta

Objavljeno: 19.01.19 u 19:40

Reprezentacija Srbije sastala se sa selekcijom Bahreina u meču za plasman od 17. do 20. mesta.

Izabranici Nenada Peruničića izborili su trijumf rezultatom 32:27.

Nakon sedam minuta igre reprezentacija Srbije imala je četiri gola prednosti, a vođstvo od 7:3 doneo je izuzetno raspoloženi Vorkapić. Kasnije je momak koji igra na poziciji desnog krila postigao još jedan pogodak, ali selekcija Bahreina na polovini prvog dela stiže do izjednačenja i tada je na semaforu stajalo 10:10. U finišu ovog dela igre pala je selekcija Srbije, ali nije dozvovila rivalu da na odmor ode sa većom razlikom od jednog gola.

Vrlo brzo u nastavku stižu ‘orlovi’ do izjednačenja, a nakon čega se igralo gol za gol. Ipak, izabranici Nenada Pernučića bili su bolji u završnici, te su na kraju uspeli da dođu do pobede. U sastavu Srbije najefikasniji za devet golova bio je Ilić, dok je na drugoj strani Al-Sajad postigao isto toliko.