U pripremi

SLS: Pobeda Proletera u Surdulici, remi u Kuli

Objavljeno: 31.10.18 u 15:05

Prvi mečevi 14. kola Superlige u Surdulici i Kuli doneli su pobedu i Remi.

Proleter je do petog trijumfa za redom rezultatom 4:2 stigao na gostovanju u Surdulici, gde kao domaćin igra Dinamo iz Vranja.

Gosti su preko Čolovića poveli u 4. minutu sa penala, ali je Dimitrov u 13. poravnao, i tako je ostalo sve do 71. minuta, kada je Čolović drugim golom sa bele tačke ponovo doveo Proleter ponovo do vođstva, a pobedu je sa dva brza gola, u 84. i 89. minutu, potvrdio Mirosavljev.

Meč „dvostrukih strelaca“ zaokružio je Dimitrov u sam smiraj utakmice.

Spartak je u Kuli protiv Zemuna remizirao 2:2, iako su vodili preko Miloševića (26) i Denkovića (40) sa 2:0.

Somaebe je u drugom delu dobio priliku umesto Savića, i golovima u 55. i 72. minutu doneo remi.

Superliga, 14. kolo

Dinamo (Vr) – Proleter (NS) 2:4
(Dimitrov 13, 90 – Čolović 4. jedanaesterac, 71. jedanaesterac, Mirosavljev 84, 89)

Spartak – Zemun 2:2
(Milošević 26, Denković 40 – Somaeb 55, 72)

16.00: Voždovac – Rad

16.00: Napredak – Mladost

16.00: Vojvodina – Radnik

16.00: Radnički (Niš) – Mačva

16.30: Čukarički – Partizan

18.30: Crvena zvezda – OFK Bačka