0
Odbojka

SP U ODBOJCI: Domaćini lako izašli na kraj sa Portorikom, dominantna igra Rusije

Objavljeno: 14.09.18 u 22:08

Današnjim mečevima nastavljeno je Svetsko prvenstvo u odbojci.

Odbojkaška reprezentacija Srbije nakon sinoćnjeg meča danas je imala dan pauze.

U sklopu grupe A danas su odigrana dva meča. Japan je poražen od selekcije Slovenije, iako je na startu bilo 1:1, nakon toga sve setove osvaja reprezentacija Slovenije. U drugom meču ove grupe Argentina je savladala vez izgubljenog seta Dominikansku Republiku. U sklopu grupe B koja se igra u Bugarskoj Holandija je povela 2:0 protiv Kine, onda selekcija iz Azije osvaja set, ali su ipak igrači Holandije meč priveli u svoju korist. U drugom meču ove grupe Francuska je lako savladala sa 3:0 Egipat.

U sklopu grupe C, gde su se sastali Argentina i Kamerun, selekcija Kameruna povela je 1:0 u setovima, ali je su ‘gaučosi’ osvojili sve ostale setove. Rusija je veoma ubedljivom igrom savladala Egipat, a dokaz toga je da su njihovi večerašnji rivali u drugom setu osvojili samo šest poena. U poslednjoj grupi D koja se igra u Varni u Bugarskoj Finska je savladala Kubu u veoma uzbudljivoj utakmici rezultatom 3:1, a domaćini su lako izašli na kraj i savladali sa 3:0 Portoriko.