0

European Waterpolo Championship 2016 Srbija W v Italija W Beograd, 17.01.2016. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto©

EP U BARSELONI: Vaterpolistkinje u finišu poklekle pred Nemicama

Objavljeno: 14.07.18 u 21:20

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke sa 8:9 u prvom kolu Grupe B Evropskog prvenstva u Barseloni.

Srpkinje su veoma dobro krenule i nakon uvodnog ‘peterca’ do kraja prve deonice stigle do vođstva od 3:1.

Tu zalihu su sačuvale i u nastavku, a izgubile je u trećoj četvrtini kada su Nemice izjednačile i u poslednu deonicu se ušlo u egalu.

Međutim, tada naše devojke nisu uspele da se snađu tada i dozvolile su rivalkama da preokrenu i na kraju slave trijumf od 9:8.

Najviše golova postigla je Ajlin Fri, tri pogotka, dok su Belen Voseberg i Gesa Dajke dale po dva. U selekciji Srbije istakle su se Nina Josifović, Lara Luka i Tijana Jakovljević sa po dva gola.

Srbija će u drugom kolu Grupe B sutra od 15:30h igrati protiv Rusije.