0
Odbojka

ODBOJKA, LIGA NACIJA: Amerikanci ‘skratili krila orlovima’

Objavljeno: 16.06.18 u 09:12

Odbojkaši Srbije poraženi su na startu četvrtog vikenda Lige nacija od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:0.

Izabranici Nikole Grbića su rano jutros u Hofman Estejtsu poraženi od Amerikanaca po setovima 25:22, 25:16, 25:14 i tako su upisali četvrti poraz.

Nakon deset odigranih utakmica ‘orlovi’ su osmi na tabeli, a SAD su četvrte sa skorom 8-2.

Srbija se ozbiljnije suprotstavila domaćinu samo u prvom setu, kada je do same završnice bila u egalu, a onda je poklekla i Amerika je uzela prvi set sa 25:22.

U naredna dva naši reprezentativci su uspevali da osvoje ukupno 30 poena što je bilo premalo za povratak u meč i eventualni preokret.

Najefikasniji na ovom meču bio je Aron Rasel sa 14 poena, a Metju Anderson je osvojio 13. U taboru Srbije Uroš Kovačević je imao sedam, a Marko Ivović šest upisanih poena.

Srbija naredni meč igra već večeras od 21 sat, a protivnik će nam biti selekcija Irana.