0
U pripremi

SERIJA A: Inter produžio agoniju Udinezea i ostao u trci za Ligu šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 06.05.18 u 14:46

Fudbaleri Intera kao gosti su savladali ekipu Udinezea rezulatom 4:0, u meču 36. kola italijanskog šampionata.

„Neoazuri“ su ovom pobedom prišli na bod Laciu i Romi koji trenutno drže pozicije tri i četiri koje vode u Ligu šampiona, međutim rimski klubovi trenutno imaju i utakmicu manje. Sa druge strane Udineze je poražen i 12 put u poslednjih 14 utakmica i time je doveo sebe u prilično nezgodnu situaciju u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Pitanje pobednika na „Dačija areni“ praktično je rešeno krajem prvog i početkom drugog poluvremena, kada su gosti uz tri gola prednosti ostali i sa igračem više na terenu zbog isključenja Seka Fofane u 49. minutu utakmice.

Inter je do prednosti na ovom meču došao u 12. minutu, a strelac je bio Andrea Ranokija koji je iskoristio proigravanje Marcela Brozovića. Ovaj reuzultat bio je na snazi sve do finiša prvog dela igre, kada je milanski tim sa dva brza pogotka nokautirao domaćina.

Najpre je u 42. minutu Rafinja Alkantara dulirao predost svog kluba, da bi u sudijskoj nadoknadi Mauro Ikardi pobećao na 3:0, a u ulozi asitenta ponovo je bio Brozović.

Početko drugog dela utakmice usledilo je i pomenuto isključenje Fofane, dodatno je pogorašlo situaciju za „zebrete“, a konačan rezultat meča postavio je Borha Valero u 71. minutu.