0

SUPERLIGA: Partizan siguran protiv Zvezde u rukometnom derbiju

Objavljeno: 28.04.18 u 20:50

Rukometaši Partizana ostvarili su prvu pobedu u Superligi, pošto su u meču 3. kola na domaćem terenu bili bolji od Crvene zvezde sa 32:28 (15:13).

Crno-beli su u večerašnjem meču držali rezultatsku prednost od početka do kraja i zasluženo upisali pobedu, ostavivši „večitog rivala“ na jednom osvojenom bodu.

Izuzev početnih 1:1, Zvezda više nije uspela da dohvati ni izjednačenje na ovom susretu, a Partizan je u finišu prvog poluvremena imao i plus četiri (14:10).

Domaćin je i u nastavku utakmice sigurno održavao dva do tri gola prednosti i utakmicu uveo u mirnu završnicu, u kojoj su stigli i do maksimalnih plus pet (32:27).

Epitet junaka debija poneo je rukomeraš Partizana Darko Stevanović koji je čak 15 puta zatresao mrežu crveno-belih, Živković je dodao šest golova a Butulija i Radovanović po četiri.

Kod Crvene zvezde najefikasniji su bili Pešić i Djean Babić sa po šest pogodaka.