0
U pripremi

RUKOMET: Radnički bolji od Metalca

Objavljeno: 01.04.18 u 10:32

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 12.og kola Prve lige Zapad savladale ekipu „Metalac 2“ u Kraljevu rezultatom 22-30,poluvreme 11-15 i tako zabeležile treću pobedu ovog proleća.

Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga do 8. minuta i rezultata 3-3, kada Kragujevčanke prelaze u blagu prednost koju drže sve do izjednačenja 10-10 ( 21.min).U tom periodu igre su se igračice Radničkog propisno ispromašivale,tako da je trener Kurandić morao da reaguje tajm-autom,nakon koga su se gošće prenule i na 10-minutni odmor otišle sa 4 gola prednosti ( 11-15).

Drugo poluvreme je proteklo u konstantnom vođstvu igračica Radničkog i sigurnoj igri u svim pravcima na terenu.Samo na mahove su Kraljevčanke uspevale da se blago približe,ali gošće predvođene večeras dominantnom Nevenom Aleksić uz asistenciju saigračica rutinski dolaze do 2 nova boda koja ih učvršćuju na 4-om mestu na tabeli.

Važno je istaći da je stručni štab Radničkog ukazao šansu svim igračicama a da su se u listu strelaca upisale čak 11 njih.

U redovima domaćina najefikasnia je bila Milica Živković sa 11 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženije bile Nevena Aleksić sa 9 i Anastasija Vlašković sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice : Nevena Aleksić

ŽRK Metalac 2 –RK Radnički 1964: 22-30 (11-15)
Kraljevo: Hala “Nova hala”. Gledalaca : 30
Sudije: Dragan Krivokuća,Srđan Radeljić
Sedmerci: Metalac4 (4), Radnički 4 (3)
Isključenja: Metalac 10 min, Radnički 12 min

Metalac 2 : Škovrić S., Škovrić E. 1, Kostović, Supurović, Živković 11, Leković, Ponorac, Radević 1, Jovanović, Kukić 1, Pantović, Stoiljković 1, Grnobija 1.
Radnički 1964 : Pojužina J ( 15 odbrana), Radosavljević 1, Srećković, Ćurić, Blagojević J 2, Anja Vlašković, Mikić 1, Anastasija Vlašković 7, Samailović, Tina Petrović 1, Tijana Petrović 5, Aleksić 9, Radojević 1, Đorđević 1, Pojužina Ž 2, Blagojević M (1 odbrana).

U narednom,13-om kolu,Radnički će gostovati lideru na tabeli ekipi “Bekament BB” u Aranđelovcu.