0

ZOI: Gođa do zlata, Von tek treća

Objavljeno: 21.02.18 u 09:21

Italijanska skijašica Sofija Gođa osvojila je zlatnu medalju u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Gođa je postala prva Italijanka koja je osvojila zlatnu medalju u spustu na Igrama, a do tog rezultata došla je pošto je stazu dugu 2.775 metara u skijaškom centru Jenogseon završila za minut, 39 sekundi i 22 stotinke.

Srebrna medalja pripala je Norvežanki Ragnhild Movinkel sa devet stotinki zaostatka, a treće mesto i bronzano odličje sa 47 stotinki lošijim vremenom pripalo je nekadašnjoj olimpijskih šampionki u ovoj disciplini Lindzi Von iz SAD.

Medalja je izmakla Tini Vajrater iz Lihtenštajna koja je na kraju zaostalaja 63 stotinke, dok je na petom mestu bila Amerikanka Alis Mekensi i Švajcarkinja Karin Zuter.

Poslednja individualna trka na Igrama u Pjongčanguza skijašice održaće se sutra, za kada je zakazana alpska kombinacija, koja je zbog predvidjenih loših vremenskih uslova pomerena za dan ranije.