0

EP U RUKOMETU: Hrvatska u finišu slomila otpor Belorusije

Objavljeno: 18.01.18 u 22:46

Reprezentacija Hrvatske u rukometu savladala je Belorusiju teže nego što se očekivalo u drugom meču prvog kola I grupe druge runde Evropskog prvenstva rezultatom 25:23.

Iako su tokom čitavog meča vodili, a na poluvreme otišli sa 15:12, u drugom poluvremenu usledio je neshvatljiv pad, pa su dva i po minuta pre kraja Belorusi preko Kuleša stigli do 23:23, za prvo izjednačenje na meču.

Zaigrali su domaći u završnici kako umeju, preko Cindrića i Kopljara otišli na dva gola prednosti, pa je Belorusima, koji su oduševili borbenošću, ostalo da žale za propuštenom prilikom.

Sa druge strane, Hrvatskoj predstoje mečevi protiv Norveške i Francuske, i ne bi bilo čudo ukoliko bi „vatreni“ ostali bez plasmana u polufinale.

Najefikasniji na meču bio je Stepančić sa pet golova, isto koliko su dali u Belorusiji Kuleš i Pokouski.