0
Odbojka

DOMINANTNO: Odbojkaši Vojvodine lako do osmine finala CEV kupa

Objavljeno: 20.12.17 u 21:20

Posle pobede u prvoj utakmici, odbojkaši Vojvodine savladali su ekipu Barkom Kažanji i u revanšu u Lavovu rezultatom 3:1 (25:22, 22:25, 32:20, 25:16).

Vojvodina je protiv ukrajinskog predstavnika stigla do pobede posle tačno 111 minuta igre, uz jedan izgubljen set.

Poveli su Novosađani sa 1:0, zatim izgubili drugi deo igre, a ključ pobede bio je trijumf u trećem setu u kom su ‘lale’ tek sa 32:30 prelomili psihički i rezultatski ovaj susret.

To je pokazao četvrti period u kom su gosti iz Novog Sada bili bolji rezultatom 25:16 i sasvim zasluženo su se našli u osmini finala.

Najbolji na ovom susretu bio je David Mehić sa 16, dok je 14 poena osvojio Miloš Vemić. U poraženom taboru Aleksandr Hladenko je sakupio 14 poena.

Rival srpskom predstavniku među 16 najboljih biće Aseko Rešovija iz Poljske. Prvi meč igra se 17. januara u Novom Sadu, a revanš je zakazan za 31. januar.