1

BRAVO MAJSTORE: Viktor Nemeš svetski prvak!

Objavljeno: 21.08.17 u 21:15

Još jedan veliki uspeh Srbije u najstarijem sportu.

Reprezentativac Srbije u rvanju Viktor Nemeš osvojio je danas zlatnu medalju u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim stilom na Svetskom prvenstvu u Parizu, pošto je u finalu pobedio Rusa Aleksandra Čekirkina.

Nemeš je u finalnoj borbi savladao Rusa as 4:1, iako je od sredine prvog perioda dobio udarac u glavu i ranu koja mu je krvarila.

Srpski rvač je u prvom kolu savladao Iranca Saida Morada Abdvalija sa 2:1, da bi potom u osmini finala sa 3:1 bio bolji od Kazahstanca Maksata Jerežepova, a u četvrtfinalu je pobedio Jermena Karapeta Čalhana sa 2:1.

U polufinalu je Viktor Nemeš ubedljivim rezultatom 7:0 pobedio Belorusa Kazbeka Kiolu.