0

SP U VATERPOLU: Crna Gora bez šansi, Grci su u polufinalu

Objavljeno: 25.07.17 u 17:05

Vaterpolisti Grčke su prvi polufinalisti Svetskog prvenstva u Budimpešti. Oni su savladali reprezentaciju Crne Gore rezultatom 12:7.

Nakon očekivano osvojenog prvog mesta u grupi, Crna Gora je u prvom jakom duelu u Budimpešti pokazala nedostatke i trenutne limite. Vicešampion Evrope je ubedljivo poražen od Grčke sa 12:7. Grci su bili dominantni na obe strane bazena , a samo u prvoj četvrtini se igralo ravnopravno.

Crnogorci su u prve tri četvrtine samo tri puta uspeli da postignu gol, dok su Grci bili nemilosrdni pred protivničkim golom i za isti period postigli su čak deset pogodaka.

Grčka će se u polufinalu Svetskog prvenstva sastati sa pobednikom meča Mađarska – Rusija, a Crnogorcima predstoji borba od 4. do 8. mesta.