Američki fudbal

PONOVO ‘VEPROVI’: Kragujevčani na ‘Čika Dači’ odbranili trofej

Objavljeno: 08.07.17 u 22:47

Dobili smo i ovogodišnjeg šampiona Srbije u američkom fudbalu.

U 13. izdanju ‘Serbian Bowl-a’ pred oko 2.000 ljudi su Divlji veprovi savladali GAT Dukese iz Novog Sada sa 24:16.

Od samog starta su ‘Veprovi’ zaigrali napadački, dvaput dolazili do ‘crvene zone’ ali nisu uspevali da poentiraju. Gosti su to kaznili fild golom Gorana Zeca, kao i sa dva tačdauna Amerikanca Džermajkla Seldersa. Novosađani su imali vođstvo od 16:0, ali je onda usledio preokret.

Do kraja poluvremena je Filip Nedeljković poentirao za Kragujevčane, što je najavilo povratak u nastavku. Preko Nedeljkovića i Stepovića su Divlji veprovi stigli do preokreta, a Petar Goić je sigurnim izvođenjem fild gola rešio pitanje pobednika.