0

KUP SRBIJE: Posle devet godina, Zvezda je ponovo šampion! (FOTO)

Objavljeno: 08.06.17 u 20:23

Crveno-beli su došli do prvog trofeja posle 2008. godine.

U finalu Kupa Srbije su rukometaši Crvene zvezde rezultatom 20:18 porazili Spartak iz Subotice.

Ovo je peti put da je Zvezda osvojila trofej u najmasovnijem domaćem takmičenju, a tek prvi od kako se Srbija osamostalila. Dejan Zlatanović, golman crveno-belih je svojim sjajnim akcijama u velikoj meri doprineo da njegov tim dođe do trofeja.

Golom preko celog terena je na nešto manje od dva minuta Spartak prišao na samo gol zaostatka Zvezdi koja je tokom drugog poluvremena uglavnom imala veće vođstvo. U sledećoj akciji je bitnu ulogu napravio Pavlović koji je iznudio sedmerac, dok ga je Babić realizovao.

Do kraja utakmice Spartak nije uspeo da dođe do nove prilike te je pretrpeo poraz na poslednjem stepeniku ka peharu Kupa Srbije, a Nenad Peruničić je osvojio svoj prvi trofej u trenerskoj karijeri.