0

LŠ, VATERPOLO: Partizan u Istanbulu osvojio ‘samo’ bod, ali može i da slavi

Objavljeno: 13.04.16 u 19:52

Vaterpolisti Partizana remizirali su sa Galatasarajem u vrlo interesantnoj utakmici Lige šampiona rezultatom 9:9 (2:4, 1:3, 4:1, 2:1).

Partizan je u Istanbulu imao veliku prednost u prvom poluvremenu, kada su vodili sa 7:3, a nešto kasnije u nastavku i sa 8:4.

Međutim, tada je usledila velika serija Galatasaraja od pet uzastopnih pogodaka i preokret u korist domaćina.

Ipak 17 sekundi pre kraja Draško Gogov je spasio bod ekipi Partizana golom za izjednačenje i konačnih 9:9. Na kraju crno-beli slave prvi evropski bod ove sezone.

U sledećem kolu Partizan na Banjici dočekuje Pro Reko, 30. aprila.

Galatasaraj – Partizan Rajfajzen 9:9 (2:4, 1:3, 4:1, 2:1)

Bazen Engin Bora. Gledalaca: 400. Sudije: Ome (Nemačka) i Severo (Italija). Isključenja: Galatasaraj 7, Partizan 8. Peterci: Partizan 1 (1).

GALATASARAJ: Gezek, Čolak 1, Janović 2, Senemoglu, Bijik, Gulenč, Nikić 3, Pasković, Vukčević, Ozbek 3, Destići, Gureli, Šćepanović. Trener: Milanović.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Janković, Tikas 1, Manojlović, Subotić 3, Drašović, Gogov 3, Jakšić, Vico 1, Radojević, Stojanović, Asanović 1, Brakočević. Trener: Vujasinović.