0

EP U VATERPOLU: Italija, Mađarska, Holandija i Španija u polufinalu turnira za dame

Objavljeno: 20.01.16 u 18:58

U četvrtfinalnim susretima vaterpolo turnira za dame, Italija je savladala Grčku 6:10, Holandija je bila ubedljiva protiv Nemačke 19:2, Mađarice su nešto teže savladale Francusku sa 18:6, dok je u poslednjem meču četvrtfinala Španija „preskočila“ Rusiju – 8:12.

U prvom meču četvrtfinala, Italijanke su sjajnom igrom u prvom poluvremenu napravile četiri gola razlike, što je bilo dovoljno za lagano privođenje meča kraju. Na kraju, rezultat 6:10 doneo je Italijankama prolazak u narednu rundu. Najefikasnije kod Italije bile su Tanja Dimario i Federika Radići sa po tri gola, koliko je postigla i kapiten Grčke, Antigoni Rumpesi.

Drugi meč doneo je  više nego ubedljivu pobedu Holandije nad nemoćnim Nemicama. Već nakon poluvremena bilo je 11:1 (8:0 u prvoj četvrtini). Malo spušten gas, osam golova u drugom poluvremenu, uz dva primljena za veoma ubedljiv prolazak dalje. Nomi Stomphorst postigla je pet golova za pobedničku ekipu.

Treći meč je bio tek za nijansu neizvesniji – Mađarice su na „veliki odmor“ otišle sa 11:4. I ako je, možda na trenutak, izgledalo kao da Francuska može da se vrati u utakmicu nakon 2:2 u trećoj četvrtini, brutalna završnica Mađarske sa 5:0 stavila je do znanja da ipak (mnogo) bolji tim ide dalje.

U poslednjem, četvrtom meču, sastav Španije prošao je dalje zahvaljujući furioznoj drugoj četvrtini, koju su dobile sa 0:5, što je bilo previše za tim Rusije. Na kraju pobeda od 8:12. Ana Espar bila je najefikasnija sa tri gola kod pobednika, dok je isto toliko postigla Ekaterina Lisunova za tim Rusije.

U polufinalu, Italija će odmeriti snage sa Španijom, dok će Holandija i Mađarska pokazati ko je trenutno raspucaniji.

Pre ženskog četvrtfinala, odigrani su mečevi za plasman od 9-12. i od 13-16. mesta. U razigravanju sa plasman od 9-12, Slovačka je savladala Maltu 17:9, dok je u meču od 13-16. mesta pobedu nad Nemačkom odnela Rumunija – 14:13.

Večeras su na programu još dve utakmice – od 18.45 sastaju se Španija i Rusija (meč za plasman od 5-8. mesta), dok reprezentacija Srbije igra polufinale sa Grčkom od 20.15.