0

REMI U GENERALNOJ PROBI: Srbija i Mađarska nerešeno u Kečkemetu

Objavljeno: 11.01.16 u 08:42

Rukometna reprezentacija Srbije pružila je još jednu dobru partiju u poslednjoj proveri pred odlazak na Evropsko prvenstvo u Poljsku.

„Orlovi“ su odigrali nerešeno 25:25 (13:11) sa Mađarskom u Kečkemetu, dan nakon pobede u Senti 24:22, pa iako je u junaka utakmice izrastao srpski čuvar mreže Slaviša Đukanović odbranom sedmerca u poslednjoj sekundi, stekao se utisak da je sastav Dejana Perića bio bolji takmac u večerašnjem duelu.

Početno vođstvo Mađara 1:3 pred punim tribinama u Kečkemetu, nije iznenadilo srpske reprezentativce, koji su angažovanom odbranom i napadom, u kome je Mijailo Marsenić bio suvereni vladar linije šest metara postigavši tri vezana gola, uspeli da preokrenu rezultat do 10. minuta – 5:4.

Prednost igrača više donela je Mađarima dva laka gola preko naturalizovanog Iranca Džamalija i zaustavila Srbiju sve do tajm-auta u 15. minutu – 5:6. Usledila je serija 4:0 Srbije preko raspoloženih krila, Nikčevića i Đukića, koji su sakupljali plodove dobre odbrane za najubedljivije vođstvo Srbije – 9:6 u 19. minutu.

Par minuta slabije igre u napadu, kaznili su izabranici Talanta Dušebajeva (9:9, 22.), ali je u završnici prvog dela nišanske sprave namestio Žarko Šešum, koji je sa dva gola doneo našem timu vođstvo 13:10 u 28. minutu.

Problem sa stalnim isključenjima (igrom sa igračem manje) srpskog sastava, vratio je Mađare u rezultatski egal već u 34. minutu (14:14). Čim se balans na terenu uspostavio, opet su Orlovi imali inicijativu, i preko Nikčevića i Đukića došli do 17:15 u 38. minutu.

Sredinom drugog poluvremena, glavnu rolu preuzeo je Slaviša Đukanović, koji je sa dva odbranjena sedmerca i par šuteva bekova Mađara, držao Srbiju u vođstvu sve do poslednjih desetak minuta.

Mađarski sastav je preuzeo inicijativu posle tajm-auta u 51. minutu (20:19). Poslednje vođstvo Srbije viđeno je u 53. minutu (21:20) kada je Elezović pronašao put do mreže Miklera. Igra gol za gol viđena je do kraja meča. U završnici se raspucao talentovani levi bek Mađara, Bodo, ali su Srbi imali odgovor preko Rnića, Orbovića i Šešuma.

Konačan rezultat 25:25 postavio je Petar Nenadić iz sedmerca savladavši Rolanda Miklera minut i 20 sekundi pre kraja. Mađari su dugo spremali poslednju akciju, dobili i sedmerac pet sekundi pre kraja, ali je Đukanović podigao svoje drugove na noge svojom trećom odbranom.

MAĐARSKA – SRBIJA 25:25 (11:13)

Mađarska: Mikler tri odbrane, Bartuš gol i sedam odbrana, Sekelji, Pastor 1(1), K. Nađ 1, Gazdag 2(1), Hornjak, L.Nađ 1, Džamali 3, Zubai 2, Šuh, Časar, Ivančik 3, Ančin 3, Bodo 4, Banhidi 1, Faluvegi 3, Borsos

Srbija: Nikčević 3, Stanić, Đukanović 10 odbrana, tri sedmerca, Pušica, Šešum 3, Marjanović, Đukić 4, Bošković 1, Rnić 2, Beljanski 1, Zelenović 1, Abutović, Marsenić 3, Orbović 1, Stanković, Nenadić 4(2), Elezović 2, Marjanac.

KRETANjE REZULTATA: 3:1 (5.) 4:4 (10.) 6:5 (14.) 6:9 (19.) 9:9 (22.) 9:11 (26.) 10:13 (28.) 14:14 (34.) 15:17 (38.) 16:18 (41.) 18:20 (48.) 20:21 (53.) 22:21 (54.) 24:23 (56.) 25:24 (58.) 25:25 (58:35)

Igrač utakmice: Slaviša Đukanović (Srbija)