Tokom jutra održana je spust trka Svetskog kupa u skijanu u Kortini d’Ampeco u kojoj je trijumfovala domaća takmičarka Elena Fankini koja je stazu prešla u vremenu od 1:09,53 minuta.

Povezane vesti

Sa 15 stotinki zaostatka trku je završila drugoplasirana Larisa Jurkiv iz Kanade, dok je treće mesto zauzela Nemica Viktorija Rebenzburg koja je za pobednicom kasnila 31 stoti deo sekunde.

U generalnom plasmanu Tina Maze je povećala prednost u odnosu na Mikaelu Šifrin pošto je zauzela 13. mesto pa sada ima 877 bodova u odnosu na 605 koliko na svom kontu ima Amerikanka.

U spustaškom plasmanu vodeća je povratnica na stazu Lindzi Von koja ima 258 bodova, a prate je Rebenzburg sa 211 i Maze sa 188 poena.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.