Jedan od trenutno najboljih evropskih košarkaša, Bogdan Bogdanović, umesto u Partizanu mogao je pre tri sezone da završi u Crvenoj zvezdi kojoj je nuđen, ali je u klubu sa Malog Kalemegdana tada procenjeno da mladi bek nije dovoljno kvalitetan za njih, saznaje Telegraf.

Bogdanović je svoju juniorsku karijeru gradio u Žitko Basketu sa kojim je bio treći u juniorskoj ligi Srbije, a on sam je prioglašen za najboljeg juniora Srbije. Bilo je očekivano da pređe u neki od naših vodećih klubova, a jedna od opcija navodno je bila i Crvena zvezda čiji stručnjaci nisu u njemu prepoznali kvalitet.
Za razliku od njih Partizan nije sedeo skrštenih ruku već je brže bolje angažovao reprezentativnog beka koji se u prve dve sezone nije naigrao kod trenera Vlade Jovanovića na čije insistiranje je i došao među crno-bele.
Povratkom Duška Vujoševića na klupu Partizana krenuo je i procvat talentovanog košarkaša za kojim trenutno uzdišu najbolji evropski klubovi koji bi ga rado videli u svojim redovima.
Interesantno je da je Bogdanović te 2010. godine igrao za FMP na završnom turniru Evrolige za juniore u Parizu na kojem je učestvovao i Partizan, ali u seniorskoj konkurenciji.
hotsport.rs/telegraf.rs
Komentari
Ostavi komentar
RADIKALNE PROMENE U ENGLESKOM FUDBALU: Planiraju da smanje broj beznačajnih utakmica!

Sve se menja kada je promocija u viši rang u pitanu?!
Engleska fudbalska liga razmatra plan da proširi plej-of Čempionšipa sa četiri na šest ekipa, uvodeći novu eliminacionu rundu po uzoru na Nacionalnu ligu.
Prema predlogu, petoplasirani bi igrao protiv osmoplasiranog, a šestoplasirani protiv sedmoplasiranog, u jednom meču na stadionu bolje plasiranog tima. Pobednici tih duela zatim bi u polufinalu odmerili snage sa trećeplasiranim i četvrtoplasiranim ekipama kroz dvomečeve, dok bi se finalna borba za Premijer ligu, kao i do sada, igrala na Vembliju.
The EFL could extend the Championship play-offs to six teams. It would be 5th vs 8th and 6th vs 7th, then the winners would play 3rd & 4th for a spot in the final. Peter Ridsdale presented the idea to club execs, and it has been well received. (@mjshrimper) What do you think? pic.twitter.com/oGstMW3lKx
— The72 - We Love the #EFL (@_The72) September 11, 2025
Glavni argument je da bi se na ovaj način smanjio broj utakmica bez rezultatskog značaja pred kraj sezone, dok bi istovremeno bile dodate još dve atraktivne utakmice na kalendar i povećane šanse za promociju.
Sličan format mogao bi da bude uveden i u Ligu 1 i Ligu 2, čime bi se plej-of proširio na osmo, odnosno deveto mesto. Međutim, EFL zasad želi da se fokusira pre svega na Čempionšip.
Bogdan je veliki Zvezdas!
U inat svima i uprkos svemu!
Tako je isto bilo sa Aleksandrom Djordjevicem.
U Zvezdi proglasili za nedovoljno talentovanog najdominantnijeg beka 1992 godišta u zemlji,koji je bio najbolji igrač juniorske Evrolige,u momentu kada treba da potpiše prvi ugovor u životu ?
Kakva šarena laža od priče !?
Nije istina to sto pisete i ne morate biti veliki novinarai da bi to saznali. On je izabrao partizan iako mu je i Zvezda nudjena… Samo pogledajte par emisija na youtubu…
Nije tačno. Trebao je da pređe u Zvezdu, ali je posle leta provedenog u juniorskoj reprezentaciji odlučio da pređe u Partizan.