Tenis

Bojana preokretom do finala

Objavljeno: 26.09.13 u 16:06

Bojana-Jovanovski1

Bojana Jovanovski se posle velike borbe i preokreta plasirala u finale WTA turnira u kineskom gradu Ningbo pošto je u polufinalnom meču savladala Šveđanku Johanu Larson sa 2:1, po setovima 4:6, 7:6(2), 6:4, posle dva sata i 47 minuta igre.

Nalazila se srpska teniserka na korak od poraza pošto je Larsonova u drugom setu pri rezultatu 5:4 servirala za pobedu, ali se od tog momenta sve okrenulo. Bojana je u osvajanjem taj-brejka najpre došla do izjednačenja u setovima, a potom u trećem delu igre napravila brejk više od protivnice za ukupan trijumf.

Za pobedu na turniru Jovanovski će igrati protiv domaće teniserke Šuaiji Žang koja je u drugom polufinalu lako savladala Austrijanku Ivon Mojsberger sa 6:3, 6:0.