Košarka

Srebro za kadete na Evropskom prvenstvu

Objavljeno: 18.08.13 u 23:14

Srb Esp 4

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na prvenstvu Evrope pošto je u finalnoj utakmici u Kijevu izgubila od selekcije Španije sa 65:63 posle produžetka (17:15, 13:18, 15:9, 10:13 – 10:8).

Izabranici selektora Vanje Guše propustili su veliku priliku da se okite šampionskom titulom. Igrali su veoma dobro, posebno u odbrani, pa su Španci u poslednjoj četvrtini prve poene postigli četiri minuta pre kraja.

Mladim srpskim košarkašima, popustila je u finišu koncentracija. Greškama su ispustili prednost od pet poena (50:45), što su protivnici iskoristili i izborili produžetak posle koga su slavili. Ovo je svakako fantastičan uspeh za „orliće“ i budućnost srpske košarke.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Nikola Rakićević sa 19 i Stefan Peno sa 10 poena, dok su se kod protivnika istakli Rodriges sa 15 i Lopez-Arasteguj sa 14 poena.

Bronzanu medalju na evropskom šampionatu za košarkaše do 16 godina osvojila je Grčka savladavši Italiju sa 78:50 (22:9, 12:15, 20:8, 24:18).