ATP

Vimbldon: Marej i Delpo sigurni

Objavljeno: 01.07.13 u 22:49

Andy-Murray-Wimbledon-2013-rd-3-celeb_2965060

Britanski teniser, Endi Marej plasirao se u četvrtfinale Vimbldona nakon što je danas sa 3:0 po setovima 6:4, 7:6 i 6:1 savladao ruskog tenisera Mihaila Južnjog.

Južnji je odigrao dobro prva dva seta. Ipak, Marej je uspeo da dobije prvi set sa 6:4, da bi Rus u drugom setu imao veliku priliku da izjednači. Imao je vodstvo od 5:3, ali je Marej napravio preokret i osvojio drugi set sa 7:6.

Treći set je britanski teniser lagano rešio u svoju korist sa 6:1, pa je prošao u četvrtfinale turnira..

Tamo će igrati i Huan Martin del Potro koji je sa 3:0 savladao italijanskog tensiera Sepija, dok je u četvrtfinale otišao i Fernando Verdasko koji je sa 3:0 izbacio De Šepera.