JOVIĆ BLISTA U GRČKOJ: Dva gola za savršen početak prvenstva!
Luka Jović je bio dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi AEK-a nad Iraklisom na startu grčkog prvenstva!
SRBIN ODMAH PRORADIO
Luka Jović je na sjajan način otvorio novu sezonu u Grčkoj.
Srpski golgeter postigao je dva pogotka u pobedi AEK-a nad Iraklisom od 4:0, čime je na najbolji mogući način započeo prvenstvenu kampanju.
Jović je mrežu tresao u 19. i 49. minutu, dok je AEK do ubedljivog trijumfa stigao između dva meča sa Levskim u plej-ofu za Ligu šampiona. Atinski klub je tako dobio odličnu uvertiru pred revanš susret sa bugarskim predstavnikom.
Seriju je otvorio Barnabas Varga, a potom je na scenu stupio upravo Jović.
! 19’ Jovic #AEKFC #ForzaAekara #SLGR pic.twitter.com/YEdc66AA3I
— AEK F.C. (@AEK_FC_OFFICIAL) August 22, 2026
DVA GOLA ZA UVERLJIVU POBEDU
Prvi pogodak srpskog napadača stigao je u 19. minutu.
Stavros Pilios je centrirao sa leve strane, a Jović se odlično snašao i levicom poslao loptu u mrežu za 2:0.
Nije se tu zaustavio. Već početkom drugog poluvremena ponovo je bio na pravom mestu.
U 49. minutu Jović je glavom reagovao na drugu asistenciju Razvana Marina i još jednom matirao golmana Iraklisa. Time je AEK praktično rešio pitanje pobednika, a srpski reprezentativac zaokružio svoje veče sa dva pogotka.
Dobra forma Jovića dolazi u veoma važnom trenutku za ekipu Marka Nikolića, koja vodi bitke na više frontova. AEK je već odigrao prvi meč sa Levskim u plej-ofu za Ligu šampiona, a revanš ga očekuje u Atini.
! 48’ Jovic #AEKFC #ForzaAekara #SLGR pic.twitter.com/GtIJhQv2YD
— AEK F.C. (@AEK_FC_OFFICIAL) August 22, 2026
NIKOLIĆ GA ODMORIO ZA LEVSKI
Nakon što je odradio posao, Jović nije završio utakmicu.
Marko Nikolić ga je izveo iz igre u 63. minutu, čime je srpski napadač dobio priliku da sačuva snagu za ono što AEK čeka u nastavku evropske avanture.
Nešto duže je na terenu ostao i Mijat Gaćinović, koji je igrao do 79. minuta, ali se nije upisao u strelce niti asistente.
Konačnih 4:0 postavio je Zini, koji je upravo zamenio Jovića.
Za AEK je ovo bio idealan način da započne prvenstvo, dok je za srpskog golgetera posebno važna činjenica da je odmah pokazao da će biti jedna od glavnih opcija u napadu ekipe Marka Nikolića.
of the match Luka Jovic#AEKFC #SLGR #CosmoteTelekomMVP pic.twitter.com/XMa4CUXRkj
— AEK F.C. (@AEK_FC_OFFICIAL) August 22, 2026
Jović je već u Superkupu Grčke postigao pogodak protiv OFI-ja, ali je AEK tada ostao bez trofeja nakon penala.
Sada je na startu prvenstva dodao još dva gola, a pred njim i AEK-om je novi veliki izazov – revanš sa Levskim i borba za plasman u Ligu šampiona.