PARTIZAN BLIZU POTPISA: Izraelci sve otkrili, Amerikanac blizu Humske!
Izraelski mediji tvrde da je Loni Voker velika želja Partizana, dok Amerikanac istovremeno radi na raskidu saradnje sa Makabijem.
Partizan bi ovog leta mogao da realizuje jedno od najzvučnijih pojačanja u Evroligi. Prema informacijama koje stižu iz Izraela, crno-beli su započeli pregovore sa Lonijem Vokerom, američkim bekom koji je prošle sezone nosio dres Makabija.
Navodi izraelskog lista Izrael Hajom govore da su razgovori između dve strane već u toku, dok istovremeno traje proces razlaza između Vokera i izraelskog velikana.
Partizan hoće Lonija Vokera
Amerikanac je po dolasku u Evropu imao jasnu želju da se vrati u NBA ligu. Ugovor mu je omogućavao izlazak ukoliko dobije odgovarajuću ponudu, zbog čega je tokom leta razgovarao sa pojedinim klubovima u Sjedinjenim Američkim Državama. Međutim, pošto nije uspeo da pronađe angažman kakav je očekivao, ponovo je fokus prebacio na evropsko tržište.
💣🚨 Partizan is in talks with Lonnie Walker IV and is currently the frontrunners to sign him this summer.
Walker’s representatives presented his terms to both Real Madrid and Partizan, but Real Madrid withdrew from the race after deciding not to wait for his departure from… pic.twitter.com/o6eHbrBx3i
— 5th Quarter (@5th_Quarter) August 1, 2026
Makabi i Voker i dalje imaju važeći ugovor, prema kojem bek zarađuje oko 2,2 miliona dolara po sezoni. Ipak, obe strane navodno rade na pronalaženju modela za sporazumni raskid saradnje, što bi otvorilo vrata njegovom prelasku u novi klub.
Razlog rastanka leži i u odnosu sa trenerom Odedom Katašom. Tokom prethodne sezone često su se pojavljivale informacije o nesuglasicama između dvojice, a sve je kulminiralo kada Makabi nije prijavio Vokera za završnicu domaćeg prvenstva.
Interesovanje za iskusnog beka nije novo. Tokom prelaznog roka povezivao se i sa Real Madridom, ali španski velikan je u međuvremenu odustao i okrenuo se drugim rešenjima.
Voker je u Evropi ostavio veoma dobar utisak. Posle epizode u Žalgirisu stigao je u Makabi, gde je potvrdio reputaciju odličnog poentera. U prošloj sezoni Evrolige prosečno je beležio 15,2 poena, uz 2,5 skoka i 2,2 asistencije po utakmici.
Partizan je tokom leta već značajno promenio sastav. U klub su stigli Nikola Tanasković, Kajl Olmen, Kevarijus Hejs, Derik Vilis, Lamar Stivens, Alesandro Pajola i Luka Vildoza, ali u Humskoj i dalje traže igrača koji bi preuzeo najveći deo napadačke odgovornosti u spoljnoj liniji.
Crno-beli su prethodnih nedelja ostali bez nekoliko željenih pojačanja, među kojima su Ošej Briset, Judžin Omoruji, Vendel Mur, Peti Mils, Džejlen Novel i Zek Ledej. Upravo zbog toga ime Lonija Vokera predstavlja jednu od najzanimljivijih opcija na tržištu.
Za sada zvanične potvrde pregovora nema, ali ukoliko Voker postigne dogovor o odlasku iz Makabija, Partizan bi mogao da dobije priliku da dovede igrača koji bi predstavljao jedno od najvećih pojačanja ovog leta u Evroligi.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram