ŠAMPION SRBIJE I DEFINITIVNO U LIGI ŠAMPIONA: Spartak ide u najponosniju sezonu u istoriji!
Subotica može da bude ponosna!
Košarkaši Spartaka iz Subotice i naredne sezone igraće u FIBA Ligi šampiona, pošto je klub iz „Dudove šume“ dobio direktno mesto u regularnom delu takmičenja. Spartak se među 30 sigurnih učesnika našao kao novi šampion Srbije, pa neće morati da prolazi kroz septembarske kvalifikacije.
Biće to drugi uzastopni nastup Subotičana u ovom takmičenju. Spartak je prethodne sezone ostvario tri pobede i pet poraza, a evropski put završio je u plej-inu, gde je u dva meča poražen od grčke Kardice. Ovoga puta ambicije će sigurno biti veće, posebno nakon osvajanja domaće titule i potvrde da se klub za kratko vreme pozicionirao među najznačajnijim košarkaškim sredinama u regionu.
Line-up (almost) complete: Introducing the BCL Season 2026-2027 teams! 📋#BasketballCL pic.twitter.com/iJMIHdomxD
— Basketball Champions League (@BasketballCL) June 25, 2026
Pored Spartaka, prostor bivše Jugoslavije u regularnoj sezoni predstavljaće još Cibona i Igokea. Posebno je značajan povratak zagrebačkog velikana, koji je mesto obezbedio kao šampion Hrvatske. Cibona se u FIBA Ligu šampiona vraća prvi put od premijerne sezone ovog takmičenja, pa će posle dužeg perioda ponovo igrati ozbiljne evropske utakmice. Igokea će nastaviti kontinuitet u takmičenju i biće predstavnik Bosne i Hercegovine.
Regularna sezona brojaće 32 ekipe. Trideset klubova već je dobilo direktne ulaznice, dok će preostala dva mesta pripasti pobednicima kvalifikacionih turnira. Žreb grupa biće održan 8. jula, dok je početak regularne sezone zakazan za 6. oktobar 2026. godine