MILAN ALEKSIĆ: „Neverovatno je sarađivati sa Sašom – Uvek se osećam lepo kada se vratim ovde!“
Mnogo se očekuje od njega!
Partizan je pre nekih 10-ak dana ozvaničio povratak svog deteta, Milana Aleksića. Ofanzivac je stigao iz Sanderlenda, gde nije imao previše prilika da pokaže sav svoj raskošni talenat.
Po povratku u Beograd nije skrivao svoje zadovoljstvo.
„Uvek se osećam lepo kada se vratim ovde. Čast mi je što sam tu i što ću predstavljati Partizan.“
Prvi put nije dobio pravu šansu.
„Pamtim taj period… Postigao sam gol u prijateljskoj utakmici, ali nažalost posle toga nisam ostao u Partizanu. Pronašao sam drugi put, ali opet smo se spojili i ponovo sam u Humskoj.
Vratio sam se korak unazad. Otišao sam u svoj rodni Kragujevac, u Radnički. Napravio sam iskorak. Ispisali smo istoriju i potom ostvario transfer u Sanderlend. Sada sam u Partizanu i nadam se da će obe strane biti zadovoljne novom saradnjom.“
U Sanderlendu je bilo izazovno.
„Veliko iskustvo za mene. Srećan sam što sam prošao kroz to. Impresivno je koliko se brzo igra. Intezitet, agresivnost, sve je na vrhunskom nivou. Ne možeš da primiš loptu – već su dva igrača pored mene. Nadam se da sam izvukao najbolje iz toga“
Iako je bio daleko, konstantno je pratio ‘crno-bele’.
„Gledao sam ekipu. Postojala je priča da dođem u Partizan, pratio sam baš sve utakmice. Sećam se utakmice protiv Hibernijana i prosto nisam mogao da verujem da smo primili gol iz voleja sa 40 metara. Mnogo mi je bilo žao što nismo prošli dalje, jer smo bili daleko bolji.“
O Saši Iliću imao je samo reči hvale.
„Neverovatno je sarađivati sa Sašom. Kao klinac sam ga gledao na malim ekranima. Nisam znao kako da se postavim kada sam došao, mislio sam da je strog. Ali već kada sam mu pružio ruku krenuo je da se šali. Shvatio sam odmah da ima sjajan pristup prema igračima i verujem da će ovo biti sjajna sezona za sve nas.“
View this post on Instagram