LEGENDA JASNA: Zvezda dominira, ali bez jakog Partizana nema prave lige!
Analizirao je trenutnu situaciju
Perica Ognjenović, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Real Madrida, danas radi kao trener u Bosni i Hercegovini, ali i dalje pažljivo prati dešavanja u srpskom fudbalu.
Trenutno vodi Rudar iz Prijedora i iz te perspektive ocenjuje odnos snaga u Superligi, gde, kako kaže, crveno-beli već duže vreme imaju jasnu prednost.
„Zvezda je već godinama daleko ispred svih, po budžetu, organizaciji i svemu ostalom. Ima kontinuitet u radu i takmičenju, a to daje rezultate. Nisam trenutno u kontaktu sa Dejanom Stankovićem, ali radi korektan posao. I utakmice sa Lilom vodio je dobro i uz malo sreće mogla je Zvezda da prođe. Fudbal je to“, rekao je Ognjenović za „Sportski žurnal“.
Govorio je i o sopstvenim ambicijama, ne krijući da bi jednog dana voleo da se vrati u klub u drugačijoj ulozi.
„U fudbalu je teško planirati bilo šta, treba stvari da se poklope. Klupa Crvene zvezde je uvek veliki izazov, ali i odgovornost.“
Osvrnuo se i na situaciju u Partizanu, ističući da bi oporavak večitog rivala imao širi značaj za domaće takmičenje.
„Ne bih voleo da se bavim analizama u Partizanu. Crno-belima želim sve najbolje, bilo bi dobro za srpski fudbal da se oporavi i vrati na nekadapšnje pozicije. Samo uz jake večite rivale može da se gleda zanimljiva i jaka liga. Voleo bih da se što pre izvuče i postane konkurentan Zvezdi. Bilo je najbolje za sve.“
Na kraju je ukazao i na značaj konkurencije u ligi, ističući da napredak drugih klubova, uključujući i Vojvodinu, doprinosi kvalitetu takmičenja.
„Svaki velikan daje dodatni kvalitet ligi. Dobro je i kad veliki, ali i manji rastu, tada se stvara sve jača konkurencija. Bez jakog domaćeg prvenstva nema ni uspeha na međunarodnoj sceni“, zaključio je Ognjenović.