Evroliga Košarka
22:53 11.04.2026.

ŠOK U EVROLIGI: Dubai otpustio Juricu Golemca!

Jurica Golemac Dubai
FOTO: Starsport

Nisu izdržali ni kraj sezone

Dubai je odlučio da napravi drastičan potez u završnici sezone i raskine saradnju sa Juricom Golemcem, uprkos činjenici da je tim i dalje u igri za važne ciljeve u oba takmičenja.

Odluka je doneta posle poraza od Anadolu Efesa, koji je dodatno zakomplikovao borbu za plasman u plej-in Evrolige i praktično ostavio ekipu bez sigurnog mesta među deset najboljih.

Golemac je vodio Dubai od samog početka ambicioznog projekta, još od leta 2024. godine kada je klub krenuo takmičenje u ABA ligi. Posle solidne debitantske sezone dobio je poverenje da predvodi tim i u Evroligi, ali su rezultati u finišu očigledno naterali upravu da reaguje i potraži novo rešenje na klupi.

Ono što dodatno daje težinu ovoj odluci jeste trenutak u kojem je doneta, jer Dubai ima odličan učinak u regionalnom takmičenju. Ekipa je lider u Top 8 fazi ABA lige sa skorom 19-2 i važi za jednog od glavnih favorita za titulu, ali to nije bilo dovoljno da se zadrži kontinuitet na klupi.

Na evropskoj sceni situacija je znatno komplikovanija, pošto Dubai pred poslednje kolo regularnog dela zauzima 11. mesto sa učinkom 19-18 i nalazi se tik ispod zone koja vodi u plej-in. Jedna pobeda deli ih od mesta koje trenutno drži Barselona, ali uz niz drugih rezultata koji moraju da se poklope.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...