Fudbal Domaći fudbal
14:34 04.04.2026.

Video Icon RAT BUKTI, BLAGOJEVIĆ GRANATIRANJE GASI KOFOM VODE: Ja se trudim da igračima skrenem misli sa razmirica, mi samo možemo da budemo odgovorini i kvalitetni!

FK Partizan Srdjan Blagojevic Promocija
Srdjan Blagojevic during the Presentation of the new head coach, Promocija novog trenera FK Partizan at stadium FK Partizan (JNA) on January 08, 2025 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Nije lako igračima, a posebno Srađnu Blagojeviću!

FK Partizan dočekuje Čukarički na svom stadionu u okviru 29. kola Superlige Srbije. Upravo je poraz na Banovom brdu od 4:1 bio katalizator za samoubilačku odluku da se Srđan Blagojević smeni sa mesta šefa stručnog štaba.

Sada šest meseci kasnije, sa naknadom pameću, koju je realno svako ko gleda fudbal video i u tom momentu da je katastrofa, isti rival dolazi u Humsku, a Blagojević u rasulu i sukobu više frontova mora da od realno limitiranih fudbalera, za standarde Partizana, napravi tim koji mora doći do drugog mesta.

Sizifovski posao, ali popularni Blagoje nije demoralisan:

– Da, pa mislim, jasno nam je sve, možemo da lažemo, ali iskreno, pokušavamo da budemo izolovani od svega. To nije tema razgovora uopšte u ovoj kancelariji, u ovoj sali gde radimo sastanke unutar tima, unutar stručnog štaba, dok gledamo analize. To uopšte nije tema razgovora, niti ja to potenciram, niti igrači to potenciraju. Ja lično ne osećam nikakav pritisak sa bilo kakve strane. Ovde u Sportskom centru Teleoptik, Danko Lazović dolazi svaki dan, gospodin Mijatović dolazi ponekad, gospodin Rasim Ljajić dolazi ponekad, razgovaramo, ali nikad se ne pominje u razgovoru ta tema. Isključivo su naši međusobni razgovori vezani za tim, za ekipu, za situaciju unutar ekipe, vezano za planove, tako da sa te strane mi nemamo nikakav pritisak, nikakvo opterećenje.

– Ja se trudim sa moje strane, i moji saradnici u stručnom štabu, da igračima ne odvlačimo pažnju oko tih stvari, nego da ih usredsredimo samo na ono na šta oni mogu da utiču, a to je kako treniraju, kako rade, kako su skoncentrisani na ovim sastancima. Moj princip je taj da Partizanu, ovakav kakav jeste u ovom trenutku sa svim problemima koje ima, a ne možemo da pobegnemo od toga, svi mi koji smo deo Partizana možemo da pomognemo isključivo ovako – odgovorno i kvalitetno radeći svoj deo posla u onom rejonu u kom možemo da pomognemo. Znači, to što se tiče stručnog štaba jeste priprema adekvatnog trenažnog procesa u kome će igrači iskazati svoj kvalitet, a igrači da slede to i da budu skoncentrisani na to.

Potom se nadovezao o radu uprave:

– Uprava, opet, ima zadatak, to sam rekao i na prošloj konferenciji, da kreira neku klupsku politiku koja će omogućiti stručnom štabu da napravi taj kvalitetan trenažni proces, a igračima da iskažu svoj posao. Mi svoj posao, oni svoj posao. Navijači, moram da spomenem u ovom momentu, imaju poseban značaj. Navijači mogu da doprinesu time što će u ovim teškim momentima doći u većem broju i podržati, pre svega, ove momke, ovu grupu i ovaj stručni štab, hajde tako da kažem, uzeću i sebe, koji daju maksimum u ovim okolnostima. To je jedini način da pomognemo Partizanu da ostane stabilan u ovom trenutku, da ne potone, a uz to da dodamo neki kvalitet da ga izdignemo na neki viši nivo. Isključivo to je ono što mislim da može da pomogne – izjavio je Srđan Blagojević.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Ko osvaja ABA ligu ove sezone?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...