Evroliga Košarka
22:33 03.04.2026.

OTKRIVENO: Bonga mogao da napusti Partizan i ode u NBA ligu, evo šta se desilo!

Isak Bonga
Crvena Zvezda Meridianbet Belgrade v Partizan MozzartBet Euroleague 2025/2026

Na kraju je ostao

Isak Bonga bio je veoma blizu odlaska iz Partizana usred sezone pošto su NBA klubovi pokazali konkretno interesovanje, ali je uprava crno-belih odlučila da zadrži nemačkog reprezentativca. Prema dostupnim informacijama, na adresu kluba stigla je ponuda vredna 875.000 dolara iz Detroita, koja na kraju nije prihvaćena.

Razlog za takvu odluku leži u činjenici da u ugovoru ne postoji opcija za raskid saradnje tokom sezone, pa je Partizan imao punu kontrolu nad situacijom. U Humskoj su procenili da bi odlazak jednog od ključnih igrača u tom trenutku dodatno destabilizovao ekipu koja je već prolazila kroz turbulentan period.

Bonga je tokom takmičarske godine izrastao u jednog od najvažnijih igrača tima, zahvaljujući svojoj svestranosti i mogućnosti da pokrije više pozicija na terenu. Upravo zbog toga često je označen kao igrač koji donosi balans ekipi, kako u odbrani, tako i u napadu.

Ipak, pitanje njegovog ostanka u Beogradu ponovo će biti aktuelno na leto. Interesovanje za njega postoji i među evroligašima, dok je njegova ambicija povratak u NBA ligu.

Prema nezvaničnim saznanjima, u ugovoru postoji izlazna klauzula za evropske klubove u iznosu od 700.000 evra, što dodatno komplikuje situaciju za crno-bele.

Nemački košarkaš iza sebe ima najefikasniju sezonu u Evroligi, sa prosekom od 10 poena, 5,7 skokova i 1,5 asistencija, a značajan doprinos dao je i u važnim utakmicama, uključujući i večiti derbi. Sve to ukazuje da će Partizan imati težak zadatak da ga zadrži u narednom prelaznom roku.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...