LAJPCIG KORAČA KA LIGI ŠAMPIONA, ANDRIJI MAKSIMOVIĆU PONOVO NI MINUT: Veliki preokret u istočnoj Nemačkoj, Srbi ponovo bez minuta na terenu!
Utakmica koja donosi prekopotrebne bodove Lajpcigu!
RB Lajpcig je upisao važnu pobedu u 25. kolu Bundeslige, pošto je na svom terenu savladao Augsburg sa 2:1 i tako nastavio borbu za plasman u Ligu šampiona.
Gosti su poveli u 39. minutu golom Robina Felhauera, ali je domaćin u nastavku uspeo da preokrene. Najpre je Jan Diomande u 76. minutu doneo izjednačenje, da bi potpuni preokret stigao u 90+2. minutu, kada je Artur Čaves postigao autogol za konačnih 2:1.
Lajpcig se sada nalazi na petom mestu sa 47 bodova, koliko ima i Štutgart, i aktivno se bori za mesto koje vodi u elitno evropsko takmičenje.
Razlika u odnosu na trećeplasirani Hofenhajm i četvrtoplasirani Štutgart nije nedostižna, čakštaviše gotovo da ni ne postoji, pa ekipa iz Saksonije ostaje ozbiljan kandidat za plasman u Ligu šampiona.
Na klupi Lajpciga bio je i veoma talentovani Andrija Maksimović, bivši fudbaler Crvene zvezde, ali nije dobio priliku da zaigra na ovom susretu. Kosta Nedeljković, s druge strane, nije bio u protokolu zbog povrede, pa je propustio ovaj važan meč u trci za Evropu.