LALATOVIĆ BRUTALNO ODGOVORIO NJEGOŠU PETROVIĆU: „Što me nisi pobedio dok sam bio trener Lučana!? – To je očigledno bio plan svih u klubu, da me Petrović javno prozove!“
Mnogo se prašine podiglo nakon te Njegoševe izjave.
Njegoš Petrović je tokom gostovanja u podkastu ‘2×45’ rekao je da će igrači Vojvodine imati dodatni motiv protiv Novog Pazara. Razlog je Nenad Lalatović, sa kojim se nisu preterano prijateljski rastali, kada je Lala bio na klupi ‘Stare dame’ iz Novog Sada.
Nije se dugo čekalo na Lalatovićev odgovor.
„Vidim da je nekim igračima Vojvodine bitno da pobede mene. Moraju da shvate da ne igraju protiv mene, nego protiv Novog Pazara. Mnogi daju sebi za pravo da me spominju, a ja više za Vojvodinu dao nego svi oni zajedno. Eto, Njegoš me javno prozvao. Mislim da to nisam zaslužio. Ja o njemu ništa ružno neću da pričam, to je sjajan igrač koji možda ne trpi kritiku. Ali dobro igra sad. To je očigledno bio plan svih u klubu, da me Petrović javno prozove. On je kapiten Vojvodine, ali ja sam legenda tog kluba.
Ako pobedite – zaslužili ste. Skuplji ste, imate više para. Vi ste nama objavili rat pre utakmice. A šta ćemo ako mi ipak pobedimo? Petroviću, što me nisi pobedio dok sam bio trener Lučana? Ja znam da ću vam pružiti ruku ako me pobedite. Vojvodina stvarno igra dobar fudbal, posle Zvezde najbolje u ligi. Baš imaju dobar presing, preporođeni su Petrović i Savićević. Voleo bih da sam imao Vukanovića u mom mandatu, da je Ranđelović bio zdrav. Siniša kod tate igra kao preporođen. Rosić prvi golman lige, uz našeg. Vojvodini stvarno želim drugo mesto u ligi, a nama kup“ – rekao je Lalatović na konferenciji za medije.