SADIK NAVIKAO DA REŠAVA DERBIJE: Valensija ove godine ispasti neće, ali Levante gotovo sigurno ide u Segundu!
Ponovo je heroj!
Valensija je slavila na „Situtat de Valensiji“ rezultatom 2:0, a heroj derbija bio je Umar Sadik, koji je u 84. minutu potvrdio pobedu gostiju — još jednom dokazavši reputaciju igrača koji ume da reši velike utakmice, kao što je to ranije činio u beogradskim derbijima dok je nosio dres Partizana protiv Crvene zvezde.
Pre Sadika, Valensiju je u vođstvo doveo Lardži Ramazani u 64. minutu, nakon čega je meč u potpunosti prešao u ruke gostiju.
Pritisak Levantea nije urodio plodom, a konačan udarac stigao je kada je Sadik iskoristio pogrešan pas domaće odbrane i mirno pogodio za 0:2.
Duel je imao dodatnu tenziju zbog povratka Pepelua, nekadašnje zvezde Levanteove akademije, koji je dočekan uvredama sa tribina.
Ovo je bio njegov prvi nastup protiv matičnog kluba u ovom stadionu nakon 974 dana.
Pobedom, Valensija je stigla do važna tri boda u borbi za opstanak i sada ima 26 bodova, dok Levante ostaje na samo 18 i još dublje tone ka Segundi.