Domaći fudbal Fudbal
14:12 15.02.2026.

ZVEZDA DOVELA KINEZA: Neočekivani potez crveno-belih pred meč sa Lilom! (FOTO)

Marakana, stadion Crvena Zvezda, Red Star Stadium 26.4.2014. (credit image & photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT). © 2014 Pedja Milosavljevic / +318 64 1260 959 / thepedja@gmail.com

Novo ime na „Marakani“

Crvena zvezda je dobila novo pojačanje u omladinskom pogonu, pošto je na „Marakani“ predstavljen 16-godišnji Van Sjang, dok je iz Bajer Leverkuzena stigao i Valentino Zakse na proveru.

Mladi ofanzivni vezista iz Kine rođen je 2009. godine i u Beograd dolazi posle zapaženih nastupa u mlađim selekcijama svoje zemlje, gde se nametnuo kao jedan od najefikasnijih igrača.

U kvalifikacijama za Azijski kup do 17 godina, Van Sjang je na pet mečeva postigao pet golova i upisao šest asistencija, što je bio jedan od ključnih razloga zbog kojih je skrenuo pažnju skauta crveno-belih.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Омладинска школа ФК Црвена звезда (@crvenazvezdafk_os)

Pre dolaska u Srbiju, fudbalski put započeo je u Hebej Istaru, a u Crvenoj zvezdi će prvo nastupati za omladinske kategorije, sa ciljem da se kroz razvojni program izbori za šansu u seniorskom timu.

Paralelno sa njegovim dolaskom, u klubu se nalazi i Valentino Zakse, fudbaler iz Bajer Leverkuzena, koji je stigao na probu i kroz treninge će pokušati da ubedi stručni štab da zaslužuje mesto u sistemu Zvezde.

Odluka o njegovom eventualnom ostanku biće doneta nakon završetka probnog perioda i procene njegovih mogućnosti.

 

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...