PRELETIŠ POLA SVETA, ZALUPE TI VRATA HOTELA, ZAVRŠIŠ NA ULICI: Hokejaška ekipa Pakistana prošla pravu golgotu, nisu Balkanci najneozbiljniji!
Fino su ih nadležni podržali u takmičenju!
Pakistanska hokejaška reprezentacija doživela je pravu neprijatnost po dolasku u Kanberu, gde ih je umesto odmora dočekao – boravak na ulici. Kako prenose izvori bliski timu, igrači su po sletanju otišli u hotel sa četiri zvezdice u kom je, prema rečima njihovog saveza, sve unapred bilo plaćeno.
Međutim, na recepciji ih je sačekalo šokantno obaveštenje: nikakva rezervacija nije postojala, jer Pakistan Hockey Federation nije izmirio troškove zbog nedostatka sredstava.
Igrači i stručni štab navodno su 5–6 sati proveli na ulicama Kanbere, čekajući odgovor čelnika saveza i Pakistan Sports Boarda. Trener Tahir Zaman imao je velikih problema da stupi u kontakt sa zvaničnicima u domovini zbog vremenske razlike, pa je ekipa satima ostala bez smeštaja nakon iscrpljujućeg puta dugog skoro 24 sata.
Pakistan’s National Hockey Team players yesterday landed in Australia’s Capital, Canberra, after a very long journey from Lahore, which takes almost a day.
On landing, they went to the 4 star hotel which they were supposed to check into. However the management of the hotel said… pic.twitter.com/6k7PNLBrov
— Khalid Baig (@KhalidBaig85) February 14, 2026
Na kraju, zahvaljujući pritisku i pomoći lokalne pakistanske zajednice, hotel je pristao da ih primi, ali je zbog manjka slobodnih soba došlo do privremenog smeštaja – po trojica igrača u jednoj sobi. Bez pravog odmora, reprezentacija je ubrzo potom morala direktno na teren i poražena je od Australije sa 3:2 u meču FIH Pro Lige.
Ovo nije prvi put da se pakistanski hokejaši suočavaju sa organizacionim haosom. U prethodnoj fazi Pro Lige u Argentini, igrači nisu dobijali ni dnevnice, pa su bili u finansijskim problemima u inostranstvu. Situacija je dodatno pogoršana činjenicom da tim trenutno nema ni menadžera, pošto je Anjum Saeed odstranjen iz delegacije nakon incidenta na letu.