Domaći fudbal Fudbal
12:12 04.02.2026.

Video Icon „DAJTE LJUDI, KOGA VI ZA*EBAVATE“: Zdravko Kuzmanović oštro opleo po Nemanji Radonjiću!

Crvena Zvezda v Celtic FC UEFA Europa League
Crvena Zvezda v Celtic FC UEFA Europa League

Imao je šta da kaže na račun krilnog napadača

Oštre kritike na račun Nemanje Radonjića izneo je bivši reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović, koji je u podkastu „SS Calcio“ otvoreno govorio o karijeri krilnog fudbalera i njegovom statusu u Crvenoj zvezdi.

Kuzmanović je istakao da Radonjić već godinama ne uspeva da opravda očekivanja i da nije slučajno što nema kontinuitet ni kod jednog trenera.

Pa on ne igra u Zvezdi. Ako mu sada otvoriš statistiku kao ofanzivca, vrlo je daleko od priča za najjače lige. Igra već 10 godina, otvorite mu statistiku, a šta trener očekuje od njega? Brate, jebiga i Perica Ognjenović je bio ogroman talenat, otišao u Real Madrida, ali nije fudbal samo talenat, već rad, disciplina, trening, upornost, glava. Talenat nikog ne zanima“, rekao je Kuzmanović.

On je naglasio da se previše govori o potencijalu, a premalo o konkretnim rezultatima na terenu.

Nije slučajno što ne igra redovno. Trener neće da stavi lošijeg igrača ako ima boljeg. To ne postoji. Ako neko ne igra, znači da nešto ne valja. Prosto je“, poručio je nekadašnji vezista.

Kuzmanović se potom osvrnuo i na stav kluba, navodeći da su i čelnici Crvene zvezde u jednom trenutku digli ruke od Radonjića.

Niko ne kaže za Radonjića da nema talenat. Trenirao je sa Totijem? I ja sam igrao sa Zanetijem i Kambijasom, protiv Ibrahimovića… Svima nam je žao što nije iskoristio talenat. Jedan čovek je rekao da je digao ruke od njega, hteo ga jedino trener Dejan Stanković. Da li je igrao poslednje dve utakmice? Nije. Ostao je talenat. Koga to zanima?“, rekao je Kuzmanović.

Dodao je da je pogrešno živeti na osnovu starih zasluga i potencijala iz mladosti.

Ljudi, prestanimo da živimo u fantazijama. Jamal da nije dobar, da li mislite da bi igrao u Barseloni? Pedri isto. Da li će Dejan Stanković ili Vladan Milojević da stave lošijeg igrača od njega? Pa neće. Dečko ima potencijal, ali žao mi je što iz karijere nije napravio ono što je trebalo u Romi, Marseju, Herti“, istakao je.

Zdravko Kuzmanovic
FOTO: Privatna arhiva

Poseban trenutak u razgovoru nastao je kada je Kuzmanović saznao koliko Radonjić ima godina, jer je mislio da je znatno mlađi.

Ja sam mislio da je mlađi bar pet godina. Koliko ima, 30?“, upitao je, a zatim nastavio:

Ajmo dalje, koga za*ebavate… Prežalite što pre. Ima 30 godina, više ne može da napreduje. Trenutno ga Srbija nema, bolje da ga ne računa. Može samo da ode u Saudijsku Arabiju i pokupi pare.

Na kraju je poručio da bez discipline i profesionalnog odnosa nema ozbiljne karijere, bez obzira na talenat.

Fudbal je rad, glava, trening i kontinuitet. Ako toga nema, sve ostalo je prazna priča. Talenat bez rada ne znači ništa“, zaključio je Kuzmanović.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...