OFK BEOGRAD DOBIO NOVOG TRENERA: Poznato ko preuzima Romantičare!
Novi strateg na klupi ekipe sa Karaburme
Nakon što je Simo Krunić preuzeo funkciju predsednika OFK Beograda, bilo je jasno da će doći i do promena na klupi.
Od petka, mesto trenera zvanično je preuzeo Jovan Damjanović, koji će voditi Romantičare u tekućoj sezoni.
Kako su iz kluba objavili na Instagram stranici, na Omladinskom stadionu ga je dočekao Simo Krunić, novoizabrani predsednik kluba, i poželeo sreću u novom poduhvatu:
– “Jovan Damjanović je jedan od najperspektivnijih mladih trenera u Srbiji, sa ozbiljnim iskustvom za svoje godine. Vodio je klubove u evropskim takmičenjima, prolazio grupne faze, radio u inostranstvu i ostavio trag u Super ligi. Reč je o ambicioznom, studioznom i modernom treneru koji forsira ofanzivan i prepoznatljiv fudbal. Uveren sam da će OFK Beograd pod njegovim vođstvom napraviti još jedan iskorak. Želim mu puno uspeha i verujem da ćemo zajedno izboriti Evropu.“, stoji na zvaničnoj Instagram stranici OFK Beograda.
View this post on Instagram
Nakon potpisa, Jovan Damjanović istakao je:
– “Veliko mi je zadovoljstvo što se vraćam u klub bogate tradicije, sredinu koju dobro poznajem i u kojoj sam ranije već bio deo tima kao igrač.
U prethodnom periodu ovde se radilo ozbiljno i kvalitetno i važno je da u tom pravcu nastavimo, sa jasnom idejom i kontinuitetom u radu.
Imao sam veoma kvalitetan razgovor sa ljudima koji vode klub, verujem da nas u narednom periodu očekuju lepe stvari, ali samo ako budemo radili strpljivo, posvećeno i kao jedno.
Posebno me motiviše rad sa timom, uz iskusne i proverene fudbalere, imamo i veliki broj talentovanih mladih igrača koji zaslužuju priliku da pokažu sav svoj potencijal. Na nama je da im obezbedimo uslove za razvoj i da zajedno rastemo.
U fudbalu je rezultat uvek najvažniji, ali mi je podjednako bitno i na koji način do tog rezultata dolazimo. Želimo da igramo kvalitetan, hrabar, fudbal, da igrači uživaju u radu i na terenu, a da navijači to prepoznaju i uživaju zajedno sa nama“, rekao je novi trener Romantičara.
View this post on Instagram
Damjanović, nekadašnji trener TSC-a, Voždovca i selektor mlađih kategorija u reprezentaciji, ima zadatak da izvuče maksimum iz ekipe sa Karaburme.
Trenutno se OFK Beograd nalazi na devetoj poziciji, u plej-of zoni, a sezona će biti posebno napeta jer će iz elitnog takmičenja ispasti čak šest timova.