Evroliga Košarka
23:50 15.12.2025.

VAŠINGTON O ŽOCU: Košarkaš Partizana otvorio dušu nakon odlaska Obradovića!

Partizan v Barcelona 2025/2026 Euroleague
Partizan v Barcelona 2025/2026 Euroleague

Dotakao se rada sa srpskim trenerom

Bek Partizana Dvejn Vašington rekao je da je Željko Obradović morao da mu veruje, govorio o odnosu sa trenerom i ulozi u timu pred evroligaške izazove.

Američki košarkaš, rođen u Nemačkoj, osvrnuo se na period u kojem je od prekobrojnog igrača stigao do jedne od ključnih uloga u crno-belom dresu, nakon partija u završnici prvenstva Srbije i odluke kluba da ga zadrži i naredne sezone.

Vašington je nedavno rešio večiti derbi i bio među najzaslužnijima za preokret posle 16 poena minusa, a potom je u pobedi u Železniku ubacio 24 poena.

Govoreći o saradnji sa Željkom Obradovićem u podkastu „Euroinsajders“, istakao je zahtevnost rada sa trofejnim trenerom.

„Doživeo sam oba sveta i mogu da se nosim sa tim, ali ne može svako. To je deo procesa. Obradović nije tek tako osvojio devet titula prvaka Evrope. Znači da je radio nešto kako treba“, rekao je Vašington.

Naglasio je i da je ključan bio razvoj poverenja.

„Mnogo sam napredovao u radu sa Željkom. Nije bilo ničega lošeg, ali morao je da mi veruje. Prošle godine je morao da vidi šta mogu“, dodao je bek Partizana, uz ocenu da bi Obradović mogao da radi i u NBA ligi.

„Svako može da radi u NBA ako se ukaže prava prilika, ali on je najtrofejniji, on je legendaran.“

Partizan u Evroligi ima skor 6-9, a u duplom kolu najpre će u sredu od 20.30 dočekati Virtus iz Bolonje, dok će dva dana kasnije gostovati Žalgirisu.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...