ISTORIJA MMA BIĆE ISPISANA U SRBIJI: Jemeljanenko i Cro Cop u revanš meču od pre 20 godina!
Legendarni borci ponovo ulaze u ring jedan protiv drugoga!
Dvadeset godina nakon legendarnog okršaja koji je ušao u istoriju MMA sporta, Fjodor Jemeljanenko i Mirko “Cro Cop” Filipović mogli bi ponovo da ukrste pesnice – ovog puta u Srbiji, i to u egzibicionoj bokserskoj borbi u organizaciji Arena Fight produkcije, što je najavljeno na TV Arena sportu.
Njihov prvi meč, održan 2005. godine u Saitama Areni u Japanu pred više od 10.000 gledalaca i milionskim auditorijumom ispred TV ekrana, ostao je upamćen kao jedan od najuzbudljivijih duela u istoriji borilačkih sportova. Pobedu je tada odneo ruski šampion, ali je borba protiv hrvatskog velikana postala simbol rivaliteta, poštovanja i vrhunskog sportskog nadmetanja.
O značaju tog duela i ideji da ponovo stanu jedan naspram drugog, Jemeljanenko je rekao:
— Mirko Filipović je bio u samom vrhu, ako ne i najbolji borac na svetu u tom momentu. Naša borba se iz različitih razloga pomerala, ali smo uspeli da obradujemo naše navijače i ljubitelje ovog sporta. I danas se spominje ta borba i smatra se jednom od najboljih, kako u Mirkovoj, tako i u mojoj karijeri. Dragi Mirko, ti i ja smo pre 20 godina napisali lepu istoriju, koje se naši fanovi i danas sećaju. Hajde da napravimo nešto slično – i još bolje – ovde u Srbiji.
Dvojica boraca već su, prema rečima Fjodora, razgovarala o mogućem revanšu:
— Video sam Mirka, kako se sprema, kako trenira i on je danas u jako dobroj formi. Imali smo priliku da popričamo o tome. Spreman je, spreman je da se bije.
Na pitanje zašto će meč biti održan po bokserskim pravilima, legendarni Rus je odgovorio:
— Za pravila MMA smo već malo stari i predložili su nam u Japanu da se tučemo po pravilima boksa, a mi bismo voleli da baš tako i ostane.
Govoreći o trenutnim pripremama i stručnom timu, Fjodor je otkrio:
— Ciljano još uvek nismo radili pripremu, to ćemo tek kada budemo dobili potvrdu od Mirkove strane. Moj trenutni trener je Karakaš Dmitri Grigorjevič, radim u ovom momentu sa mladim borcima.
Na kraju, legendarni borac je izrazio uverenje da će i novi duel doneti jednaku dozu uzbuđenja kao onaj prvi iz 2005:
— Mislim i nadam se, da će kao i kod prvog meča, svaki sekund biti na granici žestoke borbe. Ne znam kako će se završiti ili koliko ćemo dugo moći da se tučemo, bijemo i suprotstavljamo jedan drugome, ali se nadam da neće biti ni slučajno lošija nego prva borba, a nadam se i bolja. Mirko i ja smo uvek trudili da pokažemo nešto novo i zbog toga nas navijači vole. Imamo veliko iskustvo…
Ako se dogovor realizuje, Srbija bi uskoro mogla da bude domaćin istorijskog revanša dvojice najvećih boraca koje je MMA ikada imao.