Smatra da ne bi mogao da se nosi sa tadašnjom odbranom i pritiskom!
Legendarni krilni igrač Čikago Bulsa, Skoti Pipen, u ekskluzivnom intervjuu za Marku osvrnuo se na brojne teme iz sveta košarke, a posebno je pomenuo i Nikolu Jokića, trenutno jednog od najboljih igrača u NBA ligi.
Govoreći o današnjoj igri i načinu na koji se razvila košarka u odnosu na njegove dane, Pipen je istakao da Jokić poseduje izvanredan pregled terena i sposobnost da asistira saigračima, ali je naglasio:
„Tokom 80 – tih i 90 – tih godina igrao se presing na celom terenu. Da li bi Jokić mogao da igra protiv takvog pritiska? Ne znam. On ima sjajan pregled igre i deli lopte saigračima. Ali nisam siguran da bi lako došao u poziciju da istakne najbolje elemente u svojoj igri. Sigurno ne bi bio dominantan kao sada.“
Pipen je potom objasnio kako su pravila i kriterijumi suđenja promenjeni tokom poslednjih decenija.
„Sada je košarka mnogo ofanzivnija nego tada. Promenjena su pravila da bi se štitili bolji šuteri. Sada više nemate klasične centre. I oni su sjajni šuteri za tri poena. Mnogo se manje igra poziciono, više se ide na individualni kvalitet.“
Na pitanje o ličnom odnosu sa Majklom Džordanom, Pipen je bio iskren: „Nikada nisam bio blizak sa Džordanom.“
Kada je trebalo da odabere najbolju postavu svih vremena, legendarni broj 33 iz Buls tima je izdvojio sledeće: „Medžik, Džordan, Pipen, Meloun, Rasel“.